دانلود فايل طرح درس ملي درس مساحت متوازي الاضلاع و مثلث را در کتاب ریاضی پایه چهارم

طرح درس روزانه بر اساس برنامه درس ملی عنوان درس : تاریخ اجرا : طرح درس شماره : مشخصات کلی مدرس : مدت تدریس : تعداد دانش آموزان

0 10.1k

بسم الله الرحمن الرحيم

فرمت فايل دانلودي بصورت wordميباشد با قابليت بازشدن بر روي تمامي دستگاها

تعدادصفحات فايل

سپاس از حسن خريد و بازديد شما دوست عزيز
جهت اطلاعات بيشتر به ادمين فعال در سايت مراجعه كنيد با پشتيباني٢٤ساعته درخدمت هموطن گرامي هستيم
شرح فايل دانلودي

ي  وهمكاري نمودن با همديگر علاقمند مي شود. (دروني شدن) 
8- مسائل داده شده درخصوص متوازي الاضلاع و مثلث راحل ومحاسبه مي كند.(كاربرد) 
9- به مقايسه ي مساحت مستطيل متوازي الاضلاع و مثلث مي پردازد.
 
اهداف مرحله ای :
دانش آموزان پس از پایان جلسه آموزشی به اهداف زیر دست می یابند :
آشنایی با ضرورت و کاربرد درس  مساحت متوازي الاضلاع  و مثلث ریاضی پایه چهارم
آشنایی با مبانی و مضامین درس مساحت متوازي الاضلاع  و مثلث ریاضی پایه چهارم
مهارت خوب گوش دادن و خوب صحبت کردن
ادای احترام متقابل به دیگران و مشارکت در فرایند تدریس  
 
عرصه ها (وظایف دانش آموز در قبال)
رئوس مطالب :
آشنا شدن با نقش و کاربرد درس مساحت متوازي الاضلاع  و مثلثریاضی پایه چهارم در زندگی روزمره-خوب گوش دادن و خوب صحبتکردن - آشنایی کامل دانش آموزان با مفهوم درس و  ایجاد تفکر وخلاقیت در فرایند یاد دهی یادگیری
 
دیگران
خود
خلقت
خدا
انتظارات از دانش آموزان در این درس
حیطه ها و اهداف
 
 
*
 
*
در مورد تنوع در جهان آفرینش تفکر کند و مهارتهای فرآیند تفکر را پیدا کند .
تعقل
 
 
*
 
 
نسبت به مطالب بیان شده روحیه نقد پذیری و نقادی پیدا کند .
ایمان
 
 
*
 
 
مفاهیم و اهداف آموزشی درس را فراگرفته و آنها را تحلیل نماید.
علم
 
 
*
 
 
در مورد درس فرضیه سازی کرده و آن ها رد یا قبول کند .  
عمل
 
*
 
 
*
 
 
برای انجام اخلاق پسندیده از قبیل رعایت حقوق دیگران ، نظم در کلاس ، همکاری و تلاش کند و به دیگران نیز توصیه کند.
اخلاق
 
 
 
*
 
 
به سوالات مطرح شده پیرامون درسمساحت متوازي الاضلاع  و مثلثریاضی چهارم ابتدایی پاسخ گوست.
تعقل - علم
 
*
 
*
 
 
در پاسخگویی به سوالات و فعالیت هایکلاسی فعال است.
علم - عمل
 
*
*
 
 
نسبت به مبانی اخلاقی و تربیتی درکنار آموزش علاقه مند می شود.
اخلاق
 
معلم کلاس را آماده کرده و به صورت یو شکل در می آورد و دانشآموزان را به چند گروه تقسیم می کند که بهتر بتواند با دانش آموزانارتباط برقرار کرده و درس مساحت متوازي الاضلاع  و مثلث را تدریسنماید.
گروه‌بندی، مدل وساختار کلاسی
 
تلفیقی از پرسش و پاسخ ، بارش فکری ، نمایش اسلاید و نمایش پاورپوینت با موضوع  مساحت متوازي الاضلاع  و مثلث ، استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات
پیش بینی روش تدریس
 
کتاب درسی ، ویدیو پروژکشن ، رایانه ، ماژیک ، تخته ، کتاب کار ، گچ  ، دست سازه ، مداد ، پاکن
وسایل آموزشی
 
زمان
وسایل آموزشی
روش تدریس
فعالیت دانش آموز(اندیشه ورزی ، دست ورزی ، خلاقیت توام با خودباوری ، خودیابی و خود ارزیابی)
فعالیت دبیر (ایجاد موقعیت یادگیری)
فعالیتهای یادگیری
فعالیت های حین تدریس
***
کتاب
***
مطالعه کتاب ، ساخت دست سازه
مطالعه کتاب ، تهیه پاورپوینت ، تدارک تکالیف ، تولید محتوای الکترونیکی
فعالیت های مقدماتی
 
***
کتاب
***
مطالعة درس قبلی
سلام و احوالپرسی-حضور وغیاب فعال - هر دانش
  

8,500 تومان